10 نکته برای استخدام فریلنسر مناسب

 1. Home
 2. فریلنسری
 3. جزئیات مقاله
فریلنسرها
10 نکته برای استخدام فریلنسر مناسب

10 نکته برای استخدام فریلنسر مناسب چیست؟ پس از انتخاب روش نوین همکاری با فریلنسر ها به جای سبک سنتی کارمند و کارفرما، مساله بعدی استخدام فریلنسر مناسب یا انتخاب فریلنسر مناسب است. گاهی پیش می آید که افراد به دلیل عدم انتخاب صحیح فریلنسر مناسب از این روش سرخورده و نا امید می گردند. اما اگر این 10 نکته را رعایت کنید تا حد زیادی به هدف خود می رسید:

 1.  بدانید استخدام فریلنسر برای چه مواردی است

  قبل از اینکه شروع به جستجوی برای استخدام فریلنسر در کسب و کار خود کنید، ابتدا باید مشخص کنید که چه وظایفی را می خواهید انجام دهند. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که کدام فریلنسر را باید استخدام کنید.اگر کاملاً مطمئن نیستید که کدام کارها را به فریلنسرها برون سپاری کنید، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

  • کارهای تکراری (مثلاً پاسخ دادن به تماس ها و ایمیل ها، انتشار پست ها در رسانه های اجتماعی)
  • کارهایی که انجام آنها بسیار دشوار یا پیچیده است (مانند حسابداری، نوشتن پست های وبلاگ)
 2. تهیه فهرستی از شرایط خود جهت استخدام فریلنسر

  هنگامی که تصمیم گرفتید کدام وظایف را می خواهید برون سپاری کنید، گام بعدی این است که بفهمید چه مهارت ها و شایستگی هایی را برای استخدام فریلنسر مناسب لازم دارید. به این ترتیب، لازم نیست زمان زیادی را برای آموزش آنها صرف کنید. همچنین مطمئن می شوید که فریلنسر ها می توانند کار را آنطور که شما می خواهید انجام دهند. برای مثال در این فهرست می توانید موارد زیر را درج نمایید:

  1. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با شغل فریلنسری که انجام می‌دهند
  2. استفاده از پلتفرم‌ها و ابزارهایی که برای کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید
 3. مشخص کردن فرآیند پذیرش قبل از استخدام فریلنسر

  وجود یک فرآیند ، راهنمایی و آموزش فریلنسرهایی را که در جریان کار خود استخدام خواهید کرد، کار را برای شما آسان‌تر می‌کند. همچنین مطمئن می‌شود که می‌توانید از نحوه پیشرفت کار آنها مطلع شوید. راه های مختلفی وجود دارد که چگونه می توانید فرآیند ورود خود را ایجاد کنید.
  یک راه این است که آن را بر روی ابزار مدیریت پروژه ای که شما و تیمتان از آن استفاده خواهید کرد، تنظیم کنید. به این ترتیب، تا زمانی که فریلنسرهای شما وارد شوند، همه چیز از قبل تنظیم شده است، و لازم نیست زمان زیادی را برای آموزش تک تک آنها صرف کنید، به خصوص زمانی که کسب و کار شما شروع به رشد کرد، و تیم کوچکی از فریلنسرها دریافت کردید.
  برای مثال می توانید از فریلنسر ها بخواهید که جهت احراز صلاحیت دوره های حرفه ای مربوطه را قبل از پیشنهاد یا حین کار با شما در شهر دانش بگذرانند. بدین ترتیب مطمئن خواهید شد که تا حد زیادی با آن ها به مشکل برنخواهید خورد.

 4. تشریح کامل شغل برای استخدام فریلنسر

  یکی از دلایلی که افراد و شرکت ها در یافتن و استخدام فریلنسرهای با کیفیت، با مشکل مواجه می شوند این است که شرح شغلی که آنها پست می کنند چیزی شبیه به این پروژه نمودار class diagram و UML است:

  شرح شغل کامل برای استخدام فریلنسر شهر کار ایوان کسری
  توجه داشته باشید که یک چنین شرح شغل بسیار کلی است و به طور کامل اطلاعات کافی در مورد وظایفی که انجام خواهند داد به فریلنسر نمی دهد. در بیشتر موارد، این امر می‌تواند باعث شود که شما با استخدام فریلنسر نامناسب، یک رابطه کاری مشکل‌ساز داشته باشید و هر دو احساس دردسر و ناامیدی کنید.

  با این اوصاف، وقت بگذارید و مسئولیت‌هایی را که فریلنسر بر عهده خواهد داشت، کارهایی که از آنها انتظار دارید و فهرستی از شایستگی‌هایی که باید داشته باشند را فهرست کنید. در اینجا یک نمونه از شرح شغلی نوشته شده برای استخدام فریلنسر در رابطه با پروژه برنامه ریزی پویا (DP) در متلب آورده شده که شرایط ذکر شده در آن رعایت شده است:

  استخدام فریلنسر برای پروژه برنامه ریزی پویا (DP) در متلب شهر کار ایوان کسری
  مطلب پیشنهادی جهت مطالعه : آموزش کار با شهر کار

 5. غربالگری و انتخاب تعدادی از فریلنسر ها برای مذاکره

  لحظه ای که پروژه خود را در شهر کار جهت استخدام فریلنسر ارسال می کنید، با پیشنهادات بسیاری از فریلنسرهای علاقه مند به کار شما، روبرو خواهید شد. برای بررسی هر یک از پیشنهادهایی که دریافت می کنید وقت بگذارید و آنهایی را که برای شما چشمگیر هستند جدا کنید.

  مطلب پیشنهادی جهت مطالعه : نحوه تمایز فریلنسر های حرفه ای

  سپس، از پروفایل آن ها در شهر کار دیدن نمایید و سابقه کار، رزومه، نمونه کار ها و سایر موارد مندرج را به دقت بررسی نمایید. همچنین به مدت زمانی که با مشتریان خود کار می کردند نگاه کنید. من می دانم که این به نظر وقت گیر است، اما ارزش آن را دارد زیرا مطمئن خواهید شد که فرد مناسبی را برای این کار استخدام می کنید.

 6.  مذاکره برای استخدام فریلنسر مناسب

  اکنون که فهرستی از فریلنسرهای بالقوه برای استخدام دارید، قدم بعدی این است که از طریق چت یا در پروژه های ویژه به صورت حضوری با آن ها مذاکره کنید. جدای از یادگیری بیشتر در مورد مهارت های فریلنسر، جلسه مصاحبه همچنین به شما این احساس را می دهد که ارتباط با فریلنسر مورد نظرتان چگونه خواهد بود.
  می توانید از ابزاری مانند Calendly استفاده کنید تا به شما کمک کند جلسات مصاحبه خود را با هر یک از فریلنسرهایی که قصد استخدام آنها را دارید برنامه ریزی کنید.

 7.  انجام پروژه آزمایشی برای استخدام فریلنسر

  بهترین راه برای یافتن و استخدام فریلنسر مناسب این است که مهارت های آنها را با درخواست از آنها برای انجام یک کار خاص درخواست نمونه کار قبل از استخدام فریلنسر را دهید یا یک پروژه کوچک اولیه تعریف کنید و فریلنسر را استخدام کنید. این به شما و فریلنسر کمک می کند تا بسنجید که آیا مناسب یکدیگر هستید یا خیر.
  به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک وبلاگ نویس مستقل استخدام کنید، از او بخواهید یک پست وبلاگی 500 کلمه ای درباره موضوع خاصی که در وب سایت شما درباره آن بحث می کنید بنویسد. یا اگر می‌خواهید یک طراح وب استخدام کنید، به او اجازه دهید یک صفحه فرود برای یکی از پیشنهادات محتوای شما ایجاد کند.
  توجه داشته باشید که این انتظار را داشته باشید که بسیاری از فریلنسرهای با تجربه زمانی که از آنها چنین درخواستی داشته باشید، آن را بدون هزینه انجام نخواهند داد.
  این قابل درک است زیرا بسیاری از فریلنسرها تجربیاتی در پروژه هایی داشته اند که از آنها خواسته شده یک کار آزمایشی انجام دهند، استخدام نشوند و بعداً متوجه شوند که کار آنها توسط مشتری استفاده شده است که آنها را استخدام نکرده است.

 8.  مکتوب کردن همه چیز

  مانند هر رابطه تجاری، بسیار مهم است که همه وظایف، مسئولیت ها، نرخ پرداخت و دفعات پرداخت را در شرح پروژه و مذاکرات چت مشخص کنید. این باعث می‌شود که هم از شما و هم از فریلنسرتان محافظت شود و هر دوی شما با شروع رابطه کاری خود در یک صفحه باشید.
  همچنین به شما امکان می دهد از همان ابتدا انتظارات خود را با فریلنسر خود (و بالعکس) تنظیم کنید.به این ترتیب، از مواجهه با سوء تفاهمات در مسیر جلوگیری می کنید.

 9.  عدم استخدام فریلنسر صرفاً به خاطر نرخ پایین تر

  به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل پس از استخدام فریلنسر از کیفیت کاری که فریلنسرهایشان ارائه می دهند ناامید می شوند. دلیل چیست؟ شما چیزی رو گرفتید که قیمتش رو پرداخت کردید.
  در مورد آن فکر کنید: چرا برخی از تاجران صدها دلار برای خرید یک کت و شلوار آرمانی واقعی سرمایه گذاری می کنند، حتی اگر بتوانند یک تقلید عالی از آن با قیمتی بسیار پایین تر داشته باشند؟ پاسخ: شما برای کیفیت هزینه می کنید.
  می‌دانید که حتی آن کت و شلوار حتی پس از اینکه ده‌ها بار آن را به خشک‌شویی بفرستید، همچنان شفاف و هوشمندانه به نظر می‌رسد. از یک تقلید ارزان قیمت انتظار مشابهی نخواهید داشت. همین موضوع در مورد استخدام فریلنسرها نیز صادق است.

  مطلب پیشنهادی جهت مطالعه : هزینه پرداختی به فریلنسر

  فریلنسرهای باتجربه به دلیل کیفیت کاری که ارائه خواهند داد، نرخ دستمزد بالاتری نسبت به دیگران درخواست می کنند و از آنجایی که آنها مدت طولانی تری نسبت به دیگران حضور داشته اند، می دانند چه چیزی موثر است و چه چیزی خوب نیست. در واقع، در برخی موارد، حتی ممکن است یک یا دو چیز از آنها یاد بگیرید.
  مهمتر از آن، کار آنها نتایجی مطلوب را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد، چیزی که در نهایت به دنبال آن هستید.

 10. بدون رو در بایستی استخدام فریلنسر را انجام دهید

  حتی اگر فریلنسر در مصاحبه و اجرای آزمایشی کار عالی انجام دهد، اگر در کار یا برقراری ارتباط با او احساس راحتی نمی‌کنید، آن را ادامه ندهید. کار با یک فریلنسر، به هر حال، مستلزم ایجاد یک رابطه حرفه ای قوی بر اساس اعتماد است. این با احساس راحتی و آرامش با فریلنسری که استخدام می کنید شروع می شود.

  نظرات نهایی در این راهنما

  تمام اصولی را که برای یافتن و استخدام فریلنسرهایی نیاز دارید که به شما در ایجاد و رشد کسب و کارتان کمک می کنند، پوشش دادیم. درباره اینکه به چه نوع فریلنسرهایی نیاز دارید، ایده روشنی داشته باشید. برای جستجو و بررسی آنها وقت بگذارید. مهمتر از همه، مطمئن شوید که کل ترتیب کاری شما واضح و شفاف است.

  حال نوبت شماست که بگویید آیا سعی کرده اید برای کسب و کار خود فریلنسرها را استخدام کنید؟ تجربه شما با آنها چه بود؟ آن را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

 • اشتراک گذاری:

مدیر سایت

زمان عضویت نویسنده: 7 مرداد 1399

پاسخ شما به دیدگاه