چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

 1. Home
 2. فریلنسری
 3. جزئیات مقاله
فریلنسرها
چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

تبدیل شدن به یک فریلنسر در عین رهایی بخش بودن کمی ترسناک به نظر می آید اما چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟ ما در این مقاله راهکارهای خلاصه ای را به شما ارائه می دهیم. اصلا از کجا باید شروع کنید؟ چه فرآیندها و ساختارهایی را باید داشته باشید؟ چگونه مشتری پیدا می کنید؟ و چگونه می دانید چقدر باید هزینه دریافت کنید؟

نظر کارشناسان درباره فریلنسر موفق

سارا هوروویتز، رئیس اتحادیه فریلنسرها و نویسنده کتاب The Freelancer’s Bible، می گوید: «رفتن به تنهایی همیشه یک انتخاب عمدی نیست. برخی از افراد برای استفاده از مهارت‌ها و شبکه‌های منحصربه‌فرد خود، کسب درآمد مستقیم، فرار از شر شرکت‌ها و انعطاف‌پذیری بیشتر در زندگی کاری، آگاهانه این تغییر را انجام می‌دهند.

این افراد در نهایت رئیس خود می شوند زیرا شغل خود را رها کرده اند و سعی می کنند بفهمند که در مرحله بعد چه چیزی در پیش است، یا شروع به انجام چند پروژه در کنار خود می کنند و متوجه می شوند که کار برای گذران زندگی آن ها کافی است.

متن پیشنهادی جهت مطالعه : فریلنسر چیست و 5 نکته برای شروع

سومت گل، بنیانگذار های پوینت، یک شرکت مشاوره حرفه‌ای که مشاوران مستقلی را در شرکت‌هایی از شرکت‌های متوسط ​​گرفته تا شرکت هایی با 500 کارمند حرفه ای، کار می‌کند، موافق است که برای بسیاری از فریلنسرها آنچه اتفاق می افتد این است که 90٪ آن ها به دلیل شرایط این مسیر را طی می‌کنند که یک روز از خواب بیدار می شوند و تصمیم می گیرند که یک مشاور مستقل باشند.

چه شما انتخاب کرده اید که فریلنسر باشید و چه زندگی فریلنسری شما را به خود جذب کرده باشد، تنها در صورتی فریلنسر موفق خواهید بود که مراحل مهم زیر را دنبال کنید:

ساختن شبکه شخصی برای فریلنسر موفق

یک شبکه قوی بهترین دوست یک فریلنسر موفق است. هوروویتز می گوید، هدف این است که کسب و کار خود را با “گروهی از افرادی که واقعاً به شما اهمیت می دهند” و آماده حمایت از شما در طول مسیر هستند، شروع کنید.

با نزدیک ترین افراد به خود تماس بگیرید تا به آنها اطلاع دهید که دارید چه کار می کنید. هوروویتز می گوید، لازم نیست این احساس را داشته باشید که شما برای کار التماس می کنید. در واقع، او توصیه می‌کند که افرادی را که دوست دارید به قهوه یا ناهار بیرون ببرید و قبل از اینکه یک «پرسش» داشته باشید و به آن‌ها به هر نحوی که می‌توانید کمک کنید.

«این معادل انجام مصاحبه های کاری است. شما فقط نوع کاری را که اکنون انجام می‌دهید و اینکه برای کمک به هر کسی که ممکن است به آن نیاز داشته باشد در دسترس هستید، روشن می‌کنید.” ارتباط با شبکه شما فقط در ابتدا مهم نیست. گوئل می‌گوید برای ادامه شبکه‌سازی، تعیین زمان در برنامه‌تان بسیار مهم است. او می گوید: شما هرگز نمی خواهید آنقدر مشغول باشید که نتوانید با افرادی که می توانند به شما کمک کنند، تماس بگیرید.

ایجاد ارتباطات جدید برای فریلنسر موفق

داشتن چند فریلنسر همکار که می توانید برای مشاوره و پشتیبانی در شبکه خود به آنها مراجعه کنید، برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق مهم است. هوروویتز می‌گوید، مطمئناً، آنها ممکن است «رقابت» باشند، اما منبع عالی اطلاعات نیز هستند. به دنبال انجمن های حرفه ای در زمینه خود باشید، در شهر کار افرادی را جستجو کنید که در همان کسب و کار هستند و در کنفرانس هایی در زمینه های تخصصی خود شرکت کنید.

تعیین هزینه برای فریلنسر موفق

دانستن میزان هزینه یکی از مواردی است که شبکه شما می تواند فوراً به شما کمک کند تا کی فریلنسر موفق شوید. هوروویتز پیشنهاد می‌کند از همکاران فریلنسر خود بپرسید بازار مهارت‌های شما چگونه است و نرخ آن‌ها چقدر است. این اشتباه را مرتکب نشوید که هزینه های خود را بر اساس مخارج خود تعیین کنید.

هوروویتز می‌گوید: «این مربوط به هزینه‌های شما نیست، بنابراین پرداخت وام مسکن و سایر هزینه‌های زندگی خود را برای محاسبه نرخ ساعتی خود جمع نکنید.» اگر از یک شغل تمام وقت نقل مکان می کنید، گوئل این محاسبه را پیشنهاد می کند:

هزینه های خود را در نظر بگیرید و بر 250 تقسیم کنید (که تعداد روزهای قابل پرداخت پس از در نظر گرفتن تعطیلات، زمان بیماری و زمان معمولی از کار افتادگی است) و سپس 25٪ تا 50% به آن اضافه کنید. آن را با نرخ‌هایی که از شبکه خود دریافت کرده‌اید مقایسه کنید، و یک عدد متوسط ​​را پیدا کنید که می‌توانید به صورت شناور آزمایش کنید و سپس بر اساس بازخورد مشتریان بالقوه هزینه ها را تنظیم کنید.

ممکن است مجبور شوید در ابتدا نرخ پایین‌تری را درخواست کنید، در حالی که هنوز در حال تعیین میزان ارزش خود هستید و سعی می‌کنید برنده کار شوید. اما برنامه ریزی کنید که زودتر قیمت های خود را افزایش دهید. هوروویتز می گوید زمانی که به سطح مناسب رسیدید متوجه خواهید شد: “وقتی قابل اعتماد و خوب هستید و نرخ منصفانه ای دریافت می کنید، مردم شما را دوباره استخدام می کنند.”

مطلب پیشنهادی جهت مطالعه: هزینه پرداختی به فریلنسر

یافتن حسابدار خوب برای فریلنسر موفق

حتی قبل از اینکه پولی بدست آورید، اگر در توان شماست یک حسابدار قابل اعتماد استخدام کنید. هوروویتز می‌گوید: «من همیشه توصیه می‌کنم کسی را انتخاب کنید که بتواند به شما کمک کند تا کارها را به درستی تنظیم کنید. “این شخص ممکن است یک وکیل باشد، اما من متوجه شدم که نوع حمایتی که شما نیاز دارید بیشتر در مورد اقتصاد است تا قانون.”

یک متخصص می تواند به شما در مورد نحوه صرفه جویی در مالیات و نحوه مدیریت تمام هزینه ها، به شما توصیه های لازم را ارائه می کند. گوئل پیشنهاد می‌کند یک شرکت راه‌اندازی کنید تا دارایی‌های تجاری خود را از دارایی‌های شخصی خود جدا کنید. او همچنین توصیه می کند فوراً برای یک کارت اعتباری تجاری ثبت نام کنید، که “مالیات و ردیابی هزینه ها را آسان تر می کند” و شما را به طرز صحیح تفکر هدایت کند.

مطلب پیشنهادی جهت مطالعه: مشاغل فریلنسری : 20 شغل با سرمایه کم

شناخت مسائل حقوقی برای فریلنسر موفق

در حالی که لزوماً به یک وکیل برای کمک به راه‌اندازی یک شرکت نیاز ندارید، خوب است کسی را داشته باشید که بتوانید برای مشاوره حقوقی به او مراجعه کنید، مخصوصاً در ابتدای کار. گوئل می گوید شما برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق باید به دنبال فردی باشید که “تجارت گرا باشد، نه قانونمند”. از این شخص بخواهید به شما کمک کند تا اصول یک قرارداد فریلنسر یا به عبارتی پیمانکار مستقل را درک کنید.

او اضافه می‌کند که «۹۹ درصد مواقع آنها یکسان هستند»، بنابراین وقتی با زبان حقوقی آشنا شدید، می‌توانید هر بار بدون مشورت با وکیل امضا کنید. یکی از خطرات حقوقی نگران‌کننده‌ای که پیمانکاران با آن روبرو هستند، عدم پرداخت است، به همین دلیل هوروویتز پیشنهاد می‌کند که «بر قراردادهایی پافشاری کنید» که «از شما و کارتان محافظت می‌کند»

او می‌گوید: «اگر فکر می‌کنید ممکن است در وضعیت عدم پرداخت باشید، فوراً کار را متوقف کنید و با وکیل خود تماس بگیرید.

مدارک خود را مرتب کنید

وقتی شروع به دسته بندی کردن درخواست‌های مشتریان بالقوه می‌کنید، می‌خواهید بتوانید سریع پاسخ دهید. گوئل توصیه می‌کند که برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق کارت‌های ویزیت، رزومه، سربرگ اولیه و احتمالاً یک لوگو (که می‌توانید یک طراح گرافیک را استخدام کنید تا به راحتی آن‌ها را جمع آوری کند) آماده داشته باشید.

همچنین باید یک صورت‌حساب استاندارد کار، فاکتور و قرارداد تهیه کنید. بسیاری از مشتریان الگوی قرارداد خود را خواهند داشت، اما شما باید یکی از آنها را داشته باشید. هوروویتز پیشنهاد می کند که یک وکیل نیز به آن نگاه کند تا اطمینان حاصل شود که “شامل بندهایی متناسب با صنعت کاری شماست.” الگوهای هر یک از اینها به صورت آنلاین در دسترس هستند. گوئل توصیه می کند: الگویی را انتخاب کنید و آن را شخصی کنید.

وارد بازار شوید

هوروویتز می‌گوید وقتی تدارکات فوق را مرتب کردید، زمان آن فرا رسیده است که «به مرحله بازاریابی فعال بروید». برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق پیدا کردن خود مهم است. حداقل، شما می خواهید یک پروفایل به روز در شهر کار داشته باشید که مشخص کند به دنبال فرصت ها و احتمالاً یک وب سایت ساده هستید.

همچنین می‌توانید به دنبال فرصت‌هایی باشید تا به‌عنوان یک متخصص در محافل حرفه‌ای دیده شوید: در یک رویداد صحبت کنید، در انجمن‌های آنلاین فعال باشید، و غیره. به ارتباط با شبکه خود نیز ادامه دهید، از جمله دوستان و اعضای خانواده، که «اغلب می‌توانند منبع معرفی بسیار خوبی باشند»

مطلب پیشنهادی جهت مطالعه : آموزش کار با شهر کار

فریلنسر موفق با برنامه حرکت می کند

فریلنسرها گاهی اوقات این اشتباه را مرتکب می شوند که بیش از حد کار می کنند و بیش از حد پروژه رزرو می کنند. از همان ابتدا مطمئن شوید که در برنامه خود قرار دارید. گوئل توصیه می‌کند برای توسعه کسب‌وکار و شبکه‌سازی، زمان‌های استراحت ایجاد کنید. در واقع یک فریلنسر موفق تا جایی که می تواند با برنامه حرکت می کند.

او می‌گوید: «اگر زمان شما در یک پروژه خاص به حداکثر زمان کاری برنامه شما رسیده است، زمانی برای پیدا کردن پروژه بعدی نخواهید داشت. هدفتان این باشد که حدود چهار روز در هفته مشغول باشید و پنجمین روز را برای پی بردن به اتفاقات بعدی رها کنید. قطعاً در دام بله گفتن به هر پروژه ای که سر راه شما قرار می گیرد، نیفتید.

برای یک فریلنسر موفق نه گفتن به کار اشکالی ندارد، به خصوص اگر کاری باشد که برای آن مناسب نیستید. گوئل می گوید: «مشتریان از صادق بودن شما در مورد کارهایی که می توانید و نمی توانید انجام دهید قدردانی می کنند.

مطلب پیشنهادی جهت مطالعه: نحوه تمایز فریلنسر های حرفه ای

یک فریلنسر موفق برای دره ها آماده است

هوروویتز می گوید: «فریلنسر موفق یاد می گیرد که درآمدش نوسانی است. او به جای قله‌ها، باید برای دره ها برنامه‌ریزی می‌کند.» این به معنای ذخیره کردن پول است تا برای دره‌های اجتناب‌ناپذیر آماده شوید. می توانید از چند استراتژی مقابله ای برای کمک به کاهش تکرار این نوسان استفاده کنید.

یکی از مهمترین استراتژی ها برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق حضور مستمر در شهر کار و گسترش توانایی های و تخصص ها از طریق گذرندان دوره های جدید در شهر دانش است.

مشاهده جدیدترین پروژه ها : جستجوی پروژه های فریلنسری

اصولی که باید به خاطر بسپارید

فریلنسر موفق این موارد را انجام می دهد:

  • به نزدیکترین مخاطبین حرفه ای و شخصی خود بگویید که به دنبال چه نوع کاری هستید
  • مطمئن شوید که شبکه شما شامل فریلنسرهای همکار است
  • حسابداری پیدا کنید که بتواند به شما در تنظیم امور مالی و تسهیل تشکیل پرونده مالیاتی کمک کند

فریلنسر موفق از انجام این موارد پرهیز می کند:

  • نرخ خود را بر اساس هزینه های خود قرار دهید. در عوض، بفهمید بازار چه چیزی را ارائه می دهد و چه چیزی معادل آخرین حقوق تمام وقت شما است
  • منتظر بمانید تا اولین کنسرت خود را انجام دهید تا اسناد اداری مانند قراردادها و فاکتورها را مرتب کنید
  • زمانی که برای ایجاد یک جریان منظم کسب و کار زمان می برد، دلسرد شوید

مطلب پیشنهادی جهت مطالعه:راهنمای اسخدام کارمند یا فریلنسر

دو نمونه موردی فریلنسر موفق

مطالعه موردی شماره 1: ابتدا اردک های خود را در یک ردیف قرار دهید

جنیفر هاوکینز برای بیش از یک دهه یک مدیر غیرانتفاعی بود که تصمیم گرفت به تنهایی به عنوان یک فریلنسر مشاور توسعه جامعه فعالیت کند. او از ساعات طولانی کار فشرده و تمام وقت خود ناراضی بود و از ناتوانی خود در ایجاد تغییر از درون سازمان ناامید بود. او می‌گوید: «به نظر می‌رسد که هیئت‌های مدیره، کارکنان قدیمی و تأمین‌کنندگان مالی با شنیدن حقایق سخت از یک مشاور، راحت‌تر از یک مدیر اجرایی هستند».

قبل از اینکه اولین مشتری خود را تضمین کند، با چند همکار که برای خودشان کار می کردند صحبت کرد و آنها به او توصیه کردند که با یک حسابدار و یک وکیل صحبت کند. با کمک آن متخصصان، او یک شرکت تأسیس کرد، یک شماره شناسایی کارفرما دریافت کرد، یک حساب بانکی تجاری باز کرد و با گوستو لیست حقوق و دستمزد را تنظیم کرد. این تدارکات چهار هفته طول کشید و حدود 1200 دلار برای او هزینه داشت.

او همچنین یک قرارداد مشاوره عمومی تنظیم کرد و زبان قراردادهای مختلفی را که مشاوران با من در زمانی که مدیر اجرایی بود به کار برده بودند، در هم آمیخت. او یک صفحه گسترده اکسل بسیار ساده برای ردیابی زمان و هزینه های خود نیز ایجاد کرد.

و او تلاش‌های بازاریابی خود را آغاز کرد: «من کارت‌های ویزیت را از Moo.com سفارش دادم و یک «وبسایت شرکت» یک صفحه‌ای برای ارسال به مشتریان ایجاد کردم. او اعتراف می کند که این وبسایت کامل نبود، اما مهارت ها و خدمات او را فهرست می کرد و برای شروع کافی بود.

مطلب پیشنهادی جهت مطالعه:آموزش طراحی سایت وردپرس

سپس فهرستی از تمام افرادی که می‌شناخت که ممکن است به خدمات او علاقه‌مند باشند (یا ممکن است کسی را بشناسد) تهیه کرد و به آنها ایمیل زد. در سه ماه اول، او 25 قرار مختلف قهوه و ناهار داشت.

همه این آمادگی ها نتیجه داده است. با گذشت شش ماه از حرفه جدیدش، او در حال حاضر چندین پروژه در حال اجرا دارد و، شاید مهم‌تر از همه، احساس اطمینان می‌کند که می‌تواند به‌سرعت و حرفه‌ای به سوالات پاسخ دهد.

مطالعه موردی شماره 2: یک شبکه قابل اعتماد بسازید و با شکست راحت باشید

کارن شویختنبرگ که در حال حاضر یک فریلنسر موفق است، در یک شرکت مشاوره مدیریت جهانی کار می‌کرد، و با وجود اینکه عاشق این کار بود، احساس انقباض داشت.

«در آن شرکت‌های بزرگ، شما همیشه بر نوع پروژه‌هایی که باید انجام دهید، کنترل ندارید. من می‌خواستم فقط روی خرده‌فروشی و کالاهای مصرفی تمرکز کنم – صنعتی که در آن بیشترین تجربه را داشتم – و همیشه نمی‌توانستم این کار را انجام دهم. در سال 2010 او موقعیت خود را ترک کرد تا “به دنبال آن شغل رویایی بگردد”.

اما در حین شروع این جستجو، او اولین پروژه مشاوره مستقل فریلنسری خود را دریافت کرد – او می‌گوید: «یکی از دوستان به من پیشنهاد داد که برای چند هفته یک پروژه را انجام دهم» – و این آغاز کار حرفه‌ای فریلنسری او بود.

او می‌گوید که بیشتر کارهایش در اوایل از شبکه‌اش بود، و از همان پروژه اول کاملاً مشغول بوده است. «من یک نمایش یک زن هستم. من زمان زیادی را صرف انجام کار می‌کنم که زمان زیادی برای تهیه پروژه بعدی خود ندارم.» به همین دلیل است که او دوست دارد با شرکت هایی مانند HighPoint Associates (شرکت گوئل) کار کند که بین مشاوران و شرکت هایی که به دنبال استخدام آنها هستند، هماهنگی می کنند.

در حالی که او خود را یک متخصص شبکه سازی استاد نمی‌داند، گروهی از مشاوران همکار ساخته است که گهگاه او را برای کمک به پروژه‌هایشان درخواست همکاری به او می دهند و او همین کار را برای آنها انجام می‌دهد.

سخاوت او با دیگران از راه های دیگر نیز نتیجه داده است. او می‌گوید: «من اغلب به افراد در مورد تبدیل شدن به مشاور مستقل یا فریلنسر توصیه می‌کنم، و گاهی اوقات وقتی کار اضافی داشته باشند، برمی‌گردند یا نام من را برای مشتری احتمالی ارسال می‌کنند.

با این حال، او 100٪ مواقع مشغول نیست، و عادت کردن به آن نیاز به کمی دارد. او عنوان می کند:  “بزرگترین چیزی که باید برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق یاد می گرفتم صبر بود. وقتی برای یک شرکت بزرگ کار می‌کنید، هیچ وقت تعطیلی ندارید. به عنوان یک فرد مستقل یا فریلنسر، کار در حال اوج و فرود است. مدتی طول کشید تا آن را پذیرفتم.»

مدیر سایت

زمان عضویت نویسنده: 7 مرداد 1399

پاسخ شما به دیدگاه

fa Persian
X