شرایط و قوانین

 1. Home
 2. شرایط و قوانین
فریلنسرها

شرایط و مقررات فریلنسرها / کارفرمایان

بنام یزدان پاک

1- شرایط اولیه

( )ورود کاربران به شهر کار ایوان کسری و هرگونه استفاده و بهره برداری از این سایت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات شهر کار ایوان کسری است.

( )"حساب  کاربری" به معنای حساب کاربری مرتبط با آدرس ایمیل شما است.

( )"کاربر" یا "شما" (کارفرما یا فریلنسر) به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است و از امکانات سایت استفاده نماید. کاربر متعهد می شود اطلاعات شخصی و عمومی پروفایل خود را صادقانه و بدون اغراق و گزافه گویی تکمیل نماید. (اطلاعات شخصی کاربر فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده است)

کشور محل سکونت کاربر از طریق ip شناسایی می شود.

( )"کارفرما" یا "مشتری" شخص حقیقی یا حقوقی است که از طریق تعریف شغل یا پروژه و یا خدمات، فریلنسررا استخدام می نماید و از خدمات او استفاده می نماید.

( )"فریلنسر"، "کارمند آزاد" ، "کارمند" یا "پیمانکار" شخص حقیقی یا حقوقی است که از طریق شغل یا پروژه و یا خدمات، توسط کارفرما استخدام شده و به کارفرما خدماتی ارائه می نماید.

( )"حل اختلاف" به معنای فرآیندی است که میان کارفرما و فریلنسر در اثر ایجاد اختلاف توسط یکی از طرفین به دلیل عدم تفاهم در یک یا چند مورد در پروژه یا خدمات، توسط شهر کار رسیدگی می گردد.

( )"شهر کار" و "ما" به معنی شهر کار ایوان کسری،  job.eyvanekasra.com می باشد.

( )کاربران "تأیید هویت شده توسط شهر کار" با توجه به مدارکی که در اختیار شهر کار قرار داده اند راستی آزمایی و تایید هویت می گردند.

( )"حساب غیرفعال" به معنی حساب کاربری است که به مدت 6 ماه به سیستم وارد نشده اید یا مدت دوره دیگری که در به روز رسانی قوانین شهر کار توسط ما تعیین می گردد.

( )"حقوق مالکیت معنوی" به معنای همه و همه حقوق مالکیت معنوی در سراسر جهان و موضوع این حقوق ، شامل:

 (الف) ثبت اختراع ، حق چاپ ، طرح های ثبت شده ، علائم تجاری ثبت شده و ثبت نشده ، و هرگونه حق محرمانه نگه داشتن اطلاعات محرمانه ؛

(ب) هرگونه درخواست یا حق درخواست ثبت هر یک از حقوق مندرج در بند (الف) ، خواه این حقوق ثبت شده یا قابل ثبت باشند.

( )"پروژه" یا "شغل" به معنای شغلی است که توسط خریدار از طریق وب سایت شهر کار ارائه می شود ، که ممکن است شامل پروژه یا آگهی استخدام باشد که توسط کارفرما ذکر شده است.

( )منظور از "خدمات فریلنسر" کلیه خدمات ارائه شده توسط فریلنسر است.

( )منظور از "خدمات شهر کار" کلیه خدمات ارائه شده توسط ما به شما می باشد.

( )"چت" یا "گفت و گو" به معنی مذاکره ای که از طریق سیستم چت شهر کار میان کارفرما و کارمند صورت می گیرد است.  

( )"قرارداد کاربر" به معنی مفادی است که در توضیحات پروژه یا خدمات تعریف شده است و یا اصلاح گردیده است. همچنین محتویات چت بین کارفرما و کارمند مکمل قرارداد بوده و توافقات حاصله در چت می تواند بر توضیحات پروژه ارجحیت داشته باشد.

( )"وب سایت"، "سایت" یا "وبسایت" به معنای وب سایت شهر کار است که توسط شهر کار اداره می گردد و یا هر اپلیکیشنی که تحت مدیریت شهر کار به نشانی job.eyvanekasra.com است.

( )در صورت مطالعه کامل شرایط و قوانین و پیش آمدن ابهام حین انجام پروژه ها می توانید از قسمت پشتیبانی، در قسمت منوی کاربر، مساله را مطرح نمایید تا بررسی و راهنمایی لازم ارائه گردد.

 

2- شرایط عمومی

ماده 1 - فعالیت سایت تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران. 

( ) کلیه اصول و فرآیند های کاری در شهر کار ایوان کسری طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کارفرما و فریلنسر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر می باشند. 

( ) در صورتی که در قوانین مندرج، فرآیند ها و خدمات شهر کار ایوان کسری تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و بروز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما ازشهر کار ایوان کسری به معنی پذیرش هرگونه تغییر و مشاهده مستمر قوانین جهت آگاهی از آنهاست.

.

ماده 2 - محدوه شرایط و قوانین

 1. کاربر متعهد می گردد که پس از مطالعه شرایط و قوانین مندرج در این صفحه و پذیرش کامل آن ها به فعالیت در شهر کار بپردازد.
 2. هر کاربر مجاز به ایجاد یک حساب کاربری می باشد , ایجاد بیش از یک حساب کاربری منجر به مسدود شدن تمام حسابها میشود.
 3. هر کاربر با حساب کاربری خود در آن واحد می تواند نقش کارفرما و نقش فریلنسر را ایفا کند اما برای هرکدام باید بسته مورد نظر را خریداری نماید.
 4. یک فریلنسر جهت تکمیل یک پروژه می تواند با تغییر نقش به کارفرما، چند فریلنسر دیگر را استخدام نماید.
 5. کلیه اطلاع رسانی ها در شهر کار، از طریق ایمیل info-at-job.eyvanekasra.com به کاربران صورت می گیرد.

.

ماده 3 - صلاحیت کاربر

 1. کاربر حقیقی می بایست حداقل 16 سال سن داشته باشد.
 2. تمامی کاربران پس از ثبت نام می بایست حتماً مراحل احراز هویت  را با ارسال مدارک لازم بگذارنند تا بتوانند در وبسایت فعالیت نمایند و ممکن است بنا به صلاحدید شهر کار از ثبت نام آن ها ممانعت به عمل آید.
 3. کاربران زیر 18 سال اطلاعات هویتی و حساب بانکی شخصی خود را با اجازه سرپرست قانونی خود می بایست ارسال نمایند و در سایت به فعالیت بپردازند و شهر کار مسئولیتی در قبال عدم اجرای این امر ندارد.
 4. شما نمی توانید بدون رضایت کتبی قبلی ، حقوق یا تعهداتی را که تحت این قوانین دارید منتقل یا واگذار کنید..

ماده 4 - استفاده از شهر کار

 1. شما می پذیرید که موارد زیر را هنگام استفاده از شهر کار رعایت نمایید و انجام ندهید در غیر اینصورت حق پیگرد قانونی از جانب شهر کار محفوظ خواهد بود:
 • ارسال مطالب ناحق، نادرست، توهین آمیز، افتراع، تهمت و هرز پیغام در پروژه، خدمات و چت
 • عدم پرداخت هزینه خدمات ارائه شده توسط فریلنسر و کارمند
 • عدم ارائه خدمات به کارفرما در قبال استخدام در پروژه و خدمات
 • افشای اطلاعات محرمانه دیگر کاربران از جمله اطلاعات شخصی و اطلاعات کاری
 • هر اقدامی که سبب آسیب زدن به اعتبار نام کاربران و یا شهر کار می گردد از جمله نشر اکاذیب در داخل یا خارج از محیط کاری شهر کار
 • نام کاربری خود را بدون اطلاع قبلی به شهر کار به کاربر دیگری انتقال دهید
 • توزیع بدافزار و یا هر فناوری دیگری که سبب اختلال در سیستم کاری شهر کار، آسیب به اموال، حریم خصوصی و اعتبار کاربران و شهر کار گردد.
 • کپی محتوا بدون هماهنگی و ذکر منبع استفاده از شهر کارشغل هایی که جهت آگهی استخدام در ادارات و شرکت ها به صورت حضوری می باشند، می بایست تحت عنوان پروژه یا شغل های ویژه توسط کارفرما درج گردند.

( )ارسال شماره تماس در پروژه ها و خدمات ویژه صرفاً در چت مجاز است و در سایر موارد ارسال شماره تماس برای کافرما یا فریلنسر مجاز نیست.(این مورد برای امنیت حقوق فریلنسر هاست و تخلف در این مورد به ضرر فریلنسر است، حتی در پروژه های ویژه سعی کنید حتی الامکان اطلاعات تماس در اختیار کارفرما قرار ندهید.)

شهر کار مجاز است در زیر شرح هر پروژه مطلب پشنهادی، دوره های آموزشی پیشنهادی و هرگونه مطلب دیگری را به صلاحدید خود درج نماید.

ماده 5- هزینه ها و خدمات

 1. شهر کار در پکیج ها یا بسته هایی امکان استفاده از خدمات شهر کار را به کاربران می دهد. هزینه این خدمات طی دور هایی ممکن است تغییر نماید و شما پس از خرید هر بسته امکان مرجوع کردن آن را ندارید.
 2. در موارد استخدام تمام وقت کارمند در ادارات که تحت عنوان پروژه ویژه ذکر می گردد 10 درصد از حقوق یک ماه توافق شده متعلق به شهر کار است.
 3. بعد از استخدام کارمند و پرداخت هزینه پروژه  و یا خدمات توسط کارفرما مبلغ پرداختی به صورت امانت نزد شهر کار نگه داشته می شود و پس از اتمام پروژه سهم فریلنسر به وی پرداخت می گردد.
 4. به ازای انعقاد هر قرارداد و استخدام کارمند در هر پروژه یا خدمات 10 درصد از مبلغ قرارداد و یا پروژه متعلق به شهر کار خواهد بود.
 5. در صورتی که فریلنسر نتواند خدمات لازم را مطابق شرایط قرارداد به کارفرما ارائه نماید مبلغ پروژه به کارفرما عودت داده خواهد شد.
 6. مشخصات حساب بانکی کاربران جهت تسویه حساب می بایست با مدارک هویتی مطابقت داشته باشد و حساب بانکی به نام خود کاربر باشد.
 7. واحد همه هزینه ها در شهر کار به تومان ایران می باشد.

.

ماده 6 - شرح وظایف کارفرما

 1. کارفرما موظف است موارد قرارداد یا توضیحات پروژه را تا حد امکان صریح، روشن و به دور از ابهام مطرح نماید تا کارمند در اجرای پروژه دچار سردرگمی نگردد.
 2. در صورتی که حین اجرای پروژه کارفرما درخواست تغییرات جدید خارج از قراراداد اولیه را داشت می بایست به فریلنسر اطلاع دهد و فریلنسر می تواند تغییرات را بپذیرد یا رد کند، در صورتی که فریلنسر تغییرات را پذیرفت می بایست بر سر مبلغ و زمان تحویل کار توافق جدید حاصل شود.
 3. کارفرما موظف است پس از انجام پروژه توسط کارمند طی 4 روز از از زمان اعلام پایان پروژه توسط وی، پروژه را بررسی، تایید و مبلغ را آزاد نماید.
 4. در صورتی که کارفرما از پروژه نهایی مطابق قرارداد ناراضی است باید دلایل خود را به صورت منطقی و در چارچوب قرارداد به کارمند اعلام نماید تا کارمند موارد را مورد بررسی قرار دهد.
 5. در صورتی که کارفرما به هر یک از تعهدات خود به درستی و به موقع عمل ننماید شهر کار مختار است تصمیمات لازم را اتخاذ نماید و کارفرما حق هرگونه اعتراض، اختلاف و یا شکایت را از خود سلب می نماید.

ماده 7 - شرح وظایف کارمند

 1. کارمند یا فریلنسر موظف است موارد قرارداد را مطابق زمان مشخص شده به اتمام رساند و به کارفرما تحویل دهد و خاتمه پروژه را به کارفرما اعلام نماید.
 2. کارمند یا فریلنسر هر زمان از پروژه که متوجه شد مواردی از پروژه را نمی تواند انجام دهد در اسرع وقت به کارفرما اطلاع داده تا در این مورد تصمیم گیری نماید. کارفرما محق است در ازای موارد مشخص و منطقی تا 30 درصد از مبلغ پروژه را کسر نماید. اما اگر کاستی ها بیش از 30 درصد پروژه بود می تواند پروژه را لغو و هزینه پروژه به کارفرما عودت داده می شود.
 3. کارمند یا فریلنسر پس از اعلام پایان پروژه و اعلام نظرات کارفرما متعهد می گردد تا 4 روز موارد را بررسی و موارد منطقی و درچارچوب قرارداد را در پروژه اعمال نماید و به کارفرما تحویل دهد.
 4. کارمند یا فریلنسر پس از اعلام پایان پروژه و اعلام نظرات کارفرما متعهد می گردد تا 4 روز موارد را بررسی و موارد منطقی و در چارچوب قرارداد را در پروژه اعمال نماید و به کارفرما تحویل دهد.
 5. کارمند پس از پذیرش پروژه نمی تواند هزینه اضافی بابت انجام پروژه درخواست نماید مگر آنکه کارفرما در این مورد رضایت دهد و مبلغ پروژه را افزایش دهد.
 6. کارمند جهت ارائه خدماتی که نیاز به تماس مستقیم از طریق تماس تلفنی، حضوری و ... هست، موظف است موارد خدمات ارائه شده را به صورت مکتوب یا فایل در چت برای کارفرما ارسال نمایید و تاییدیه خدمات را از وی دریافت نماید تا در ادامه کار به مشکل بر نخورد.
 7. در صورتی که کارمند به هر یک از تعهدات خود به درستی و به موقع عمل ننماید شهر کار مختار است تصمیمات لازم را اتخاذ نماید و کارمند حق هرگونه اعتراض، اختلاف و یا شکایت را از خود سلب می نماید.

ماده 8 - مسدود سازی حساب کاربری

 1. در صورتی که کاربری شرایط و قوانین را نقض نماید شهر کار مختار خواهد بود که حساب وی را مسدود سازد.
 2. در صورتی که  فریلنسری بیش از 2 بار نتواند پروژه و یا خدمات خود را به درستی به اتمام برساند شهر کار می تواند حساب کاربری وی را مسدود سازد.

.

ماده 9 - اختلاف

 1. در صورت بروز اختلاف در پروژه یا خدمات ابتدا یکی از طرفین ایجاد اختلاف می نماید. سپس طرفین هزینه رسیدگی به اختلاف را می پردازند.
 2. در نظر داشته باشید مطابق شرایط اولیه شرایط و قوانین در هنگام رسیدگی به اختلاف تنها به قرارداد کاربر و سابقه چت در شهر کار ملاک رسیدگی است و هر گونه ارتباط خارج از شهر کار هیچ گونه تاثیری در این زمینه نخواهد داشت.
 3. در صورتی که یکی از طرفین ظرف 4 روز کاری مبلغ رسیدگی به اختلاف را نپردازد حق به طرفی که هزینه را پرداخت نموده داده خواهد شد و دیگر حق هیچ گونه ادعایی را نخواهد داشت.
 4. شهر کار یک پلتفرم برای ایجاد شرایط کاری مناسب برای کاربران است و هیچ گونه مسئولیتی در اجرای صحیح پروژه ها و خدمات ندارد و در صورتی که کاربران به رای صادره شهر کار در رابطه با اختلاف تمکین ننمایند هیچگونه مسئولیتی متوجه شهر کار نخواهد بود.
 5. پس از عدم پذیرش رای صادره شهر کار در رابطه با اختلاف کاربران می توانند به مراجع قضایی و دادگاه های صالحه مراجعه نمایند.

ماده 10 - حوادث غیر قابل پیش بینی و قهری

 
 1. در صورت بروز هر گونه حادثه غیر قابل پیش بینی نظیر سیل، طوفان، زلزله، تصادف و ... و عدم توان ارائه خدمات لازم توسط شهر کار، کاربران و پرداخت هزینه های لازم صورت گیرد مطابق قوانین کشوری عمل خواهد شد.